Jsme pyšní, že jsme se stali certifikovaným členem mezinárodní organizace B Corporation, teprve druhým v České republice.

Flagship je tak součástí rostoucí komunity více než 1500 tzv. B Corps, které operují v 50 zemích ve více než 120 různých oblastech. Zařadili jsme se mezi společnosti jako např. Patagonia, Etsy nebo Ben & Jerry’s. Všechny tyto firmy mají jeden společný cíl: redefinovat, co znamená úspěch v podnikání. B Corporation nehledá způsoby, jak být nejlepší na světě. Hledá způsoby, jak být nejlepší pro svět.


Proč právě B Corporation?

B Corporation:

  • Věří ve fungování světové ekonomiky, kde firmy v rámci svého podnikání řeší ekonomické a sociální problémy.
  • Může se jí stát jakákoli společnost (ne nezisková), která splní set kritérií v oblasti sociální a environmentální, jedná transparentně a odpovědně.
  • Je na rozdíl od společností podnikajících dle CSR standardů, jako např. GRI, certifikovaná. Certifikace probíhá pod záštitou nezávislé neziskové organizace B Lab, která celý proces kontroluje.
  • Certifikace se uděluje společnostem, ne produktům, jak je to například u Fairtrade.

Společnosti se hodnotí podle míry vlivu, který svým podnikáním způsobují. „B“ znamená „Benefit“ nebo-li prospěch. Hodnocení prospěchu společnosti probíhá ve vztahu k životnímu prostředí, zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům nebo komunitám.

Zhlédněte krátké video o tom, co znamená být certifikovaná B Corporation: https://www.bcorporation.net/what-are-b-corps.


Jaká jsme my B Corporation?

Flagship je společnost, která se snaží inspirovat změnu ve stylu vedení společností v České republice. Pomáháme podnikům pochopit ekonomické, environmentální a společenské důsledky jejich činnosti a profitovat z nich. Chceme, aby firmy fungovaly účinněji, lépe komunikovaly a dosahovaly lepších, dlouhodobých výsledků.

Pomáháme firmám být nejen těmi nejlepšími na světě, ale i těmi nejlepšími pro svět. Věříme, že byznys lze využít jako hybnou sílu dobra.

Pracujeme jak s velkými firmami, tak s malými start-upy, pomáháme charitám i sociálním podnikům a spolupracujeme s vládními organizacemi.

Splnili jsme důkladné hodnocení našich aktivit. Pro udržení certifikace budeme každé dva roky pod dohledem B Labu podstupovat přehodnocení pro postupné zlepšování všeho, co děláme. Odpověděli jsme na mnoho otázek týkajících se našich organizačních struktur, vztahům ke komunitě, k dodavatelům nebo k životnímu prostředí, například včetně toho jakým způsobem šetříme vodu v naší kanceláři. Pokud vás zajímá naše hodnocení v konkrétních oblastech, můžete si jej prohlédnout zde.

Certifikace B Corporation nám jako malému start-upu umožní lépe definovat své interní strategie a způsob našeho růstu. Těšíme se, až vás budeme moci informovat o postupných zlepšeních, která začneme brzy aplikovat.

VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU

Najdete zde novinky, články a případové studie z oblasti CSR a udržitelnosti, stejně jako informace z naší agentury. Zaměřujeme se na pozitivní firemní příklady, současné trendy v této oblasti a na to, jak má CSR správně u firem vypadat.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

HR A CSR – SPOJENCI ČI KONKURENTI?

Zájem zaměstnanců o sociální a environmentální dopad společnosti, ve které pracují, neustále roste.…


CHCETE USPOŘÁDAT UDRŽITELNOU AKCI?

Nehledáme odpověď na otázku, zda pořádat událost udržitelně, ale JAK pořádat udržitelnou událost. V…


CO TO JE CSR AUDIT

Jak zjistit, zda firma pracuje se CSR efektivně? Je třeba se podívat na její CSR strategii, samotné…

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku