Londýnská burza (The London Stock Exchange Group - LSEG) vydala začátkem února pokyny, které upřesňují, jak mají kótované firmy uvádět své nefinanční informace. Ty se týkají problematiky environmentálního, sociálního a firemního řízení (ESG), které budou muset firmy na Londýnské burze vydávat v prohlášení spolu s tradičními finančními reporty.

Světové burzy a mezinárodní investiční manažeři se stále více soustředí na dopady firem v sociální a environmentální oblasti. Problematika rizik plynoucích z klimatické změny, pracovních a lidských práv a transparentnosti se již stala klíčovým faktorem hrajícím roli při rozhodování o investicích. Udržitelné podnikání začíná určovat úspěch firmy.

Agenda není řízena politikou, je vedena samotnými investory, především těmi zaměřenými na dlouhodobé investice,“ řekl Mark Makepeace, generální ředitel globálního burzovního indexu FTSE Russell. „Sedm z deseti nejvýznamnějších investičních manažerů využívá hodnocení firemních nefinančních informací v jejich způsobu řízení investicí,“ dodal.

Směrnice již obdrželo více než 2700 firem kótovaných na burzách LSEG ve Velké Británii a Itálii. Jsou vydány v souladu s iniciativou OSN zabývající se udržitelnými burzami (United Nations’ Sustainable Stock Exchanges Initiative), ke které se Londýnská burza přidala v květnu 2014 a jejíž aktivity podporují firmy, aby vydávaly informace o svých environmentálních a sociálních dopadech.

Letos také začala platit Evropská směrnice o nefinančním reportování, která určitým velkým společnostem ukládá povinnost vydávat nefinanční informace.

Pokyny jsou ke stažení na webové stránce LSEG, zde: http://www.lseg.com/esg

Zdroj: Reuters

United Nations’ Sustainable Stock Exchanges Initiative: http://www.sseinitiative.org/

VÍTEJTE NA NAŠEM BLOGU

Najdete zde novinky, články a případové studie z oblasti CSR a udržitelnosti, stejně jako informace z naší agentury. Zaměřujeme se na pozitivní firemní příklady, současné trendy v této oblasti a na to, jak má CSR správně u firem vypadat.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

UDRŽITELNÝ SVĚT PO KRIZI?

Udržitelný svět po krizi?Pět příkladů pro firmyFinanční krize v roce 2008 vyvolala globální…


PRŮZKUM: CSR A MALÉ/STŘEDNÍ FIRMY

Také vás někdy zajímalo, jak si malé a střední podniky (SMEs) stojí v oblasti společenské…


MALÉ/STŘEDNÍ FIRMY A UDRŽITELNOST

Udržitelnost je v České republice zatím doménou velkých firem, malé a střední firmy (SMEs – small…

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku